HOME

Elevi calificaţi la Olimpiadele Naţionale- 2017

Sava Robert, 
clasa a V-a
Calificat la etapa naţională a Concursului National Terra, Mica Olimpiada de Geografie,
Profesor îndrumător: prof. dr. Teodora Estera Ursulica
Tanasă Matei, 
clasa a VI-a
Calificat la etapa națională a Olimpiadei de Lingvistică „Solomon Marcus”, (clasele V – XII), Secțiunea de antrenament „+- POEZIE” (cls.V-VI) – 05-07.05.2017 Focșani, jud. Vrancea
Discipline: Limba română, Matematică, Lingvistică,
Profesori îndrumători: Dulgheriu Carmen, Tomiță Liliana
 Cărăuleanu Alexia,
clasa a VII-a A
Calificată la etapa națională a Olimpiadei de BIOLOGIE, (19-25.04.2017, Baia Mare, jud. Maramureș)
Profesor îndrumător: Corduneanu Geta
Atudoroae Mihnea,
clasa a VII-a A
 Calificat la etapa națională a Olimpiadei de Astronomie și Astrofizică, (19-22 aprilie, Călimăneşti)
Profesor îndrumător: Bucătaru Magda – Mihaiela
Buţu Alexandra-Gabriela,
clasa a VIII-a A
Calificată la etapa națională a OLIMPIADEI  DE LIMBI CLASICE
Profesor îndrumător: Coca Dorica
Cardaș Tudor-Darius, 
clasa a VIII-a B
Calificat la etapa națională a Olimpiadei de LINGVISTICĂ (Ilfov)
Profesori îndrumători: Matei Maria, Tomiță Liliana
Calificat la etapa națională a Olimpiadei de MATEMATICĂ
Profesor îndrumător: Tomiță Liliana

Calificat la Olimpiada Natională de INFORMATICĂ
Profesori îndrumatori: Cardas Cerasela-Daniela, Panaete Adrian
Clodnischi Darian-Antonio,
clasa a IX-a A
Calificat la Olimpiada Natională de INFORMATICĂ, Brasov (20-25 aprilie)
Profesori îndrumători: Giocaş Carmen Afrodita, Adrian Panaete
Ionel Dolhescu Cristian
clasa a IX-a A
Calificat la Olimpiada Natională de TIC, Ploiesti (18-21. 05. 2017)
Profesori îndrumători: Tunea Mihaiela
Ababei Mădălina, 
clasa a IX-a D
Calificată la etapa națională a Olimpiadei de MATEMATICĂ (Buzău)
Profesor îndrumător: Tomiță Liliana
Burcă Olivia, 
clasa a IX-a D
Calificată la faza națională a OLIMPIADEI DE LIMBA NEOGREACĂ
Profesor îndrumător: Coca Dorica
Gireadă Emilia- Gabriela, 
clasa a IX-a D
Calificată la faza națională a OLIMPIADEI DE LIMBA NEOGREACĂ
Profesor îndrumător: Coca Dorica
Oruc Eva, 
clasa a IX-a D
Calificată la faza națională a OLIMPIADEI DE LIMBA ENGLEZĂ
Profesor îndrumător: Iacob Ionela
Avieriţei Maria,
clasa a IX-a F/A1
(14 – 18 ani)
 Calificată la faza națională a OLIMPIADEI DE LIMBA NEOGREACĂ
Profesor îndrumător: Coca Dorica
Borş Anamaria,  clasa a IX-a F/A1
(14 – 18 ani)
 Calificată la faza națională a OLIMPIADEI DE LIMBA NEOGREACĂ
Profesor îndrumător: Coca Dorica
Irimia Erika-Alexandra,       clasa  a IX-a F/ B1 Calificată la faza națională a OLIMPIADEI DE LIMBA NEOGREACĂ
Profesor îndrumător: Coca Dorica
Pînzaru Maria
clasa a IX-a G
Calificată la etapa națională a OLIMPIADEI  DE LIMBI CLASICE
Profesor îndrumător: Coca Dorica
Adelin Tataru,
clasa a X-a A
Calificat la Olimpiada Natională de INFORMATICĂ, Brasov(20-25 aprilie)
Profesori îndrumători: Tunea Mihaiela,  Adrian Panaete, Roxana Asandului
Druţu Florentina,
clasa a X-a F
Calificată la etapa națională  a Olimpiadei de  GEOGRAFIE
Profesor îndrumător: prof. dr. Teodora Estera Ursulica Calificată la Olimpiada Natională de Religie Ortodoxă
Profesor îndrumător: Nicoleta Fănica Herțanu
Zoițanu Ioana,
clasa a X-a E
Calificat la etapa națională a O.N.S.Ș  – Șah
profesor îndrumător: Alecsa Elena
Dascălu Teofan Dimitrie,           clasa aX-aH/A1 (14 – 18 ani) Calificat la faza națională a OLIMPIADEI DE LIMBA NEOGREACĂ
Profesor îndrumător: Coca Dorica
Hodan Elena Andreia,            clasa aX-aH/A1 (14 – 18 ani) Calificată la faza națională a OLIMPIADEI DE LIMBA NEOGREACĂ
Profesor îndrumător: Coca Dorica
Suceveanu Iulia Elena,               clasa a X-a G Calificată la etapa națională a OLIMPIADEI  DE LIMBI CLASICE
Profesor îndrumător: Coca Dorica
Stirbu Alexandru,
clasa a XI a A
Calificat la Olimpiada Natională de INFORMATICĂ, Brasov (20-25 aprilie)
Profesori îndrumatori: Cardaş Cerasela-Daniela, Asandului Roxana
Batalan Vlad,
clasa a XI a D
Calificat la etapa naţională a Concursului Made for Europe 2017
Profesor îndrumator: Cardaş Cerasela-Daniela
Mitelu Claudiu,
clasa a XI a D
Calificat la etapa naţională a Concursului Made for Europe 2017
Profesor îndrumator: Cardaş Cerasela-Daniela
Moldovanu – Toniță Dragoș,
clasa a XI a D
Calificat la faza națională a OLIMPIADEI DE LIMBA ENGLEZĂ
Profesor îndrumător:Ghineț Lavinia
Ichim Daria,
clasa a XI-a H
Calificată la faza națională a OLIMPIADEI DE LIMBA GERMANĂ
Profesor îndrumător:Finkel Beatrisa
Băiceanu Ciprian,            clasa a XI-a H Calificat la faza națională a OLIMPIADEI DE LIMBA NEOGREACĂ
Profesor îndrumător: Coca Dorica
Băiceanu Ciprian,            clasa a XI-a H Calificat la etapa națională a OLIMPIADEI  DE LIMBI CLASICE
Profesor îndrumător: Coca Dorica
Coca Iustin,     clasa a XI -a G/ A 2 Calificat la faza națională a OLIMPIADEI DE LIMBA NEOGREACĂ
Profesor îndrumător: Coca Dorica
Iacob Dana Ioana,
clasa a XII-a D
Calificată la faza națională a OLIMPIADEI DE LIMBA ENGLEZĂ
Profesor îndrumător: Iacob Ionela
Marinuc  Gabriela Amelia,
clasa a XII-a F
Calificată la Olimpiada Natională de ECONOMIE,
Profesor îndrumător: Ana Gabriela Tanasa
Borş Iuliana-Mădălina
clasa a XII-aF/ A1 (14 – 18 ani)
 Calificată la faza națională a OLIMPIADEI DE LIMBA NEOGREACĂ
Profesor îndrumător: Coca Dorica